Arifiye Belediyesi
Ak Masa

Başkandan...

FacebookTwitterGoogle bookmark

başkan

Sakarya'lının Vatan ve Millet Sevgisi


Günaydın sevgili Sakaryalı'lar, sevgili Arifiye'liler… Güzel yurdumun, güzel insanları.

Eğitim camiasından gelen biri olarak yurdun bir çok yerinde görev yaptım. Ancak, memleket özlemi mi, sıla özlemi mi dersiniz? Ne derseniz diyin Sakarya'yı, Arifiye'yi çok seviyorum. İnsanını çok seviyorum. Belediye başkanlığına da o sevgi yüzünden aday oldum. İnsanımıza, Sakarya'mıza, Arifiye'mize hizmet edeyim, gelişen güzelleşen Sakarya'da benim de katkım olsun istedim.

Çünkü Sakarya'mız ve Arifiye'miz geçmiş dönemlerde hak ettiği yatırımları alamamış, hemen yanı başındaki Kocaeli'den neredeyse otuz yıl geri kalmış bir durumdaydı. Oysa insanımız her şeyin en iyisine layık. En güzeline, en kalitelisine layık. Bunu da her fırsatta ispatlıyor Sakaryalı…

Yıl 1921… Kurtuluş savaşı yılları. Sakarya'mız 24 Mart'ta Kırkpınar'dan başlayan Yunan işgali, 25 Mart Sapanca ve 26 Mart Adapazarı'nın işgali ile devam etti. Bölgemizde Kuvva-i Milliye  birlikleri Sakarya Nehri'nin doğusunda mevzilenebilmiş. Üç ay süren çetin mücadelenin ardından, Halit Molla komutasındaki  Türk birlikleri 21 Mart sabahı Adapazarı'nı Yunanlılar'dan geri aldı. Bu işgal sırasında yıllarca kardeş bilip, komşu bilip, himaye ettiği ermeni ve rum komşusundan darbe yemiş Adapazar'lı. İşgal sırasında olmadık eziyetler, hırsızlıklar, malına, ırzına tecavüz gördü onlardan. Sonra tek yumruk olup kurtuldu o zalimlerin işgalinden. Bu topraklarda torunlarım hür yaşasın, güven içinde yaşasın diye seve seve canlarını, mallarını vatan uğruna verdi dedelerimiz.

Zaman geçti. Düşmanlar dışarıdan bu ülkeyi, bu milleti yıkamayacaklarını anladı. Çeşitli suni meseleler, darbeler, suikastler, terör olaylarını bu Aziz Milletin başına bela etti.

Yıl 2015… Güzel ülkemde, Ak Parti 2002'deki seçimlerde milletin teveccühü ile iş başına geldi. Geçen on bir yıllık süre içerisinde ülkemiz her alanda büyüdü, gelişti. Bölgesinde söz sahibi olan saygın bir ülke oldu.Otuz yıldır ülkemizin başına bela edilen PKK terörü belasından bile kurtulmaya başladı. Hemen harekete geçti malum çevreler.

Basit bir protestoyu, sosyal medyada insanları kandırarak, yalan yanlış haberlerle yönlendirerek toplumsal şiddet ve terör olaylarına döndürmeye çalıştı. Bu tuzağa düşenler, büyük şehirlerde her yeri yakıp, yıktılar. Sanki kırıp döktükleri düşman malı…

Dönüp bir Sakarya'ya bakın.. Bakın da ibret alın. Bakın da öğrenin! Sakarya'lının kamu malına,  komşu malına verdiği değeri görün. Tepki ise demokratik yollarla gösterdi tepkisini. Bir tek kişinin burnu bile kanamadı. Ben ne diyeyim sana Sakarya'm. Ne diyeyim sana Arifiye'm. Ancak alnından öperim o insanları. Ancak ellerinden öperim büyüklerimin, gözlerinden öperim küçüklerimin. Hizmetkârı olurum bu güzel insanların.

Evet bu Sakarya'lı, yıllarca hak ettiği kadar alamadığı yatırımlara rağmen, elde ettiği hizmetlerin, kendisine hizmet edenlerin kadrini, kıymetini çok iyi bilir. İnsanına karşı, vatanına karşı, milletine karşı oynanan hiçbir oyunun içinde yer almaz. Tahrike gelmez.

Gençler askere gittiği zaman, Sakarya'lı olduğunu gururla söyler. Çünkü bilirler, Sakaryalı deyince komutanlarının aklına; mertlik, dürüstlük, delikanlılık gelir. Çok sever, değer verirler. Bizim gençler mi? Vatan mı dediniz? Bayrak mı dediniz? Millet mi dediniz? Hiç gözünü kırpmaz, uğrunda  canını verir…

Telif Hakkı © 2020 ..:: T.C. Arifiye Belediyesi Resmi Web Sitesi ::... Tüm Hakları Saklıdır.

Adres: Arifbey Mah. Atatürk Cad. No:247 54580 Arifiye / SAKARYA Tel: 0264 2291010 Fax: 0264 2291012 E-Posta: bilgi @ arifiye.bel.tr
Bu web sitesi en iyi Microsoft Internet Explorer (v7.0 ve üzeri), Mozilla Firefox (v3.0 ve üzeri), Google Chrome (v7.0 ve üzeri) tarayıcılarıyla görüntülenir.