DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen Arifibey Mahallesinde bulunan  Arifbey Deresi ıslah çalışmaları devam ediyor.

                DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen Arifibey Mahallesinde bulunan  Arifbey Deresi ıslah çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.  

                Devlet Su İşleri Müdürlüğünce yürütülen Aribey Deresi Taşkın Koruma Tesisi Projesi kapsamında; 1.811 metre uzunluğunda harçlı perdeli dere ıslahı, 6 adet menfez ve demir korkuluk yapılıyor.

                Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; “ DSİ Bölge Müdürlüğümüz tarafından, Arifbey Mahallesinde bulunan Arifbey deresinde taşkın koruma tesisi çalışmaları hızlı bir şekilde başladı.  200 metrelik alanda perdeli duvar çalışmaları tamamlanmak üzere. İnşallah en kısa sürede kalan bölümler de tamamlanacaktır. 500 günde tamamlanması planlanan çalışmaların tamamlanmasıyla, yıllardır bu bölgede yaşanan su taşkını sorununun önüne geçilmiş olacak. Bizlere her konuda olduğu gibi desteğini esirgemeyen; Başta Tarım ve Orman Bakanımıza, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüze, değerli milletvekillerimize, Ak Parti Sakarya İl Başkanlığımıza ve emeği geçen herkese Arifiyeli hemşerilerim adına çok çok teşekkür ediyorum. Taşkın koruma tesisimiz Arifiye’mize hayırlı olsun.” dedi.