Mesajınızı Gönderin
 

Captcha Resmi

Bu sitede yorum yapacak kişiler yorumların sorumluluğunun kendilerine ait olduğunu kabul eder. (Detaylı bilgi için lütfen Web Sitesi Kullanım Sözleşmesi'ni okuyunuz)


Onur: HAYVANLARIN SAGLIKSIZ KOSULDA ATILMASI

Sayin yetkili

Sokaktan toplanan hayvanlarin kısırlastırılması veterinerinizce düzgün yapılmamaktadır.

Belediye tarafindan ormana atilan hayvanlarin beslenmesi düzgün sekilde saglanmalidir.

İsini doğru yapan, aldıgı parayı hakeden,hayvanlara deger veren kisilerle calismaniz gerekmektedir.

Bu hayvanlar Allah'ın bize emanatleridir tıpkı yaşamimizin bize emanet oldugu gibi.

Degerlendirmeniz ve desteginiz icin tesekkuler...

 

Sayın Onur Bey; 

      5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği, ekiplerimizce sokaklardan toplanan sokak hayvanları Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağındaki veteriner hekimler tarafından  aşı ve bakımları yapıldıktan sonra, kontenjan kadar hayvan barınağa bırakılmakta diğerleri yasa gereği doğal ortamlarına bırakılmaktadır. Bu çalışma belirli periyotlarla yapılmaktadır. Belediyemiz bünyesinde hayvan barınağı yapımı için ilgili  kurumlardan tahsis işlemleri ve projelendirme çalışmaları sürmekte olup, önümüzdeki yıl  içerisinde barınağın yapımı planlanmaktadır. Mollaköy Göletler bölgesine hayvan kulübeleri konulmuş olup, buralara belli aralıklarla köpek maması bırakılmaktadır.  Ancak, ilçemizde Sakarya Nehri kenarları başta olmak üzere, mücavir alanlara çevre il ve ilçe Belediyelerince toplanan hayvanlar salınmaktadır. Bu da yapılan çalışmaları olumsuz etkilemektedir. Bilgilerinize...  


Pazar, 25 Aralık 2022
Kadir Öztürk: Ulaşım

Sayın yetkililer. Arifiye ilçemizde merkez Adapazarı ilçesine yapılan ulaşım konusunda Adaray sisteminden çok memnunduk ve çok faydalı idi . Gerek güvenlik gerekse şartları bakımından çok huzurlu ve mutlu idik ancak bu elimizden bir sebeple alındı. En azından ilçemize BELEDİYE OTOBÜSLERİNİN girmesini talep ediyoruz. Çocuklarımız merkez ilçedeki okullara  gidip gelmekte maddi olarak zorluk çekmekle birlikte sorunlar yaşıyoruz.  Bir vatandaş olarak , bir Ak partili olarak  ve bu ilçede yaşayan birisi olarak , ilçemize BELEDİYE OTOBÜSÜ istiyoruz. şimdiden göstereceğiniz ilgi ve alaka için teşekkür ederim.

 

Sayın; Kadir ÖZTÜRK

    Bilindiği üzere, Ulaşım, Kanalizasyon ve Su hizmetlere Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde verilen hizmetlerdir.  Arifiye'ye Belediye Otobüs girmesi, Diş hastanesine yeni hat alınması konularındaki taleprinizi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi ve Büyükşehir Meclisinde dile getiriyoruz. Sizlerinde vatandaş olarak bu konudaki taleplerinizi https://sakarya.bel.tr/tr/EBelediye/BasvuruEkle linkinden Büyükşehir Belediyesine iletmeniz gerekiyor. Bilgilerinize...


Çarşamba, 21 Aralık 2022
Enes demir: Çocuk parkı

İyi çalışmalar diliyorum. Nebiye mahallesi tekin evlerdeki çocuk parkındaki aletler ve oturma bankları kırık dökük halde. Bunların tamir edilmesi ve parkın içine küçükte olsa bir isiklandirma yapılmasını rica ediyoruz.

Sayın; Enes Demir 

Talebiniz Park ve3 Bahçeler Müdürlüğümüze iletilmiş olup, çalışma programına alınmıştır. Bilgilerinize...


Cumartesi, 20 Ağustos 2022
Furkan Atav : Saldıran sokak köpekleri

Arifbey mahallesi gün sokak çevresinde sürü halinde gezen ve herkese saldıran sokak köpekleri dolaşıyor. Mahallenin çocukları sokağa çıkamıyor. En kısa sürede ilgilenirseniz sevinirim.

Sayın; Furkan ATAV

Sokak köpekleri ile ilgili şikayetiniz Zabıta Müdürlüğümüze iletilmiş olup, O bölgede Çalışma Programı kapsamında çalışma yapılacaktır. Bilgilerinize... 


Salı, 16 Ağustos 2022
Hasan durmaz: Arifiye park

Arifiye parkı çok iyi bir piknik alanı yaptığınız için emeği geçen herkese teşekkür ederim. Özellikle masa, ızgara yerleri , mescidi ve özellikle parasız olması çok güzel. Teşekkür ederim Arifiye belediyesi. 


Cumartesi, 06 Ağustos 2022