Arifiye İlçe Devlet Hastanesi konumundaki Toyota Hastanesi yenilendi.

Sabancı Vakfı Başkanvekili Hüsnü Paçacı ile Sağlık Bakanı Ahmet Demircan arasında imzalanan protokolle, Toyota Hastanesinin tadilatı için ihaleye çıkıldı.

Toyota Hastanesi tadilat süresince, Altınova Hastanesinin binasında hizmet verdi.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; "1993 yılında yapılan ve Arifiye İlçe Devlet Hastanesi konumundaki Toyotasa Hastanesinin tadilatı tamamlandı. Sabancı Vakfı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokolle, mevcut hastanenin bakım ve onarımları yapılırken, 2 Bin metrekarelik yeni bir hastane binası daha yapıldı. Böylece hastanede yüzde 66'lık bir kapasite artışı sağlandı.

Yeni bina ile renovasyonu yapılacak mevcut bina birbiriyle aynı görünümde oldu. Sabancı Vakfı, şu an kullanılan mevcut binanın yenilenmesi ve güçlendirilmesi için 7,5 milyon liralık bağışta bulundu. Protokole göre hastanenin ismi değişerek Sadıka Sabancı Hastanesi oldu.

Mevcut binada yenilenmenin ardından sadece yataklı servislerin kullanılacağına değinen Karakullukçu; “Sağlık Bakanlığımız tarafından 2 katlı olarak mevcut binanın arkasında yapılacak yeni binada; 6 ameliyathane, tıbbi görüntüleme ünitesi, laboratuvar, cerrahi yoğun bakım ünitesi ve acil servis bulunuyor. 1993 yılında yapılan mevcut hastane binası zamanla modernliğini kaybetmişti. Nihayet çalışmalar tamamlandı. Arifiye'miz, yatak kapasitesi artmış, modern, teknolojik ve işlevsel yapılara göre yenilenmiş, çok güzel bir hastaneye kavuştu.

Bu vesile ile, hastanemizin tadilatı ve yenilenmesinde emeği geçen başta Ak Parti Sakarya milletvekilimiz Sayın; Prof. Dr. Mustafa İsen olmak üzere, milletvekillerimize, Sayın Valimize, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanına, İl Sağlık Müdürümüze ve emeği geçen herkese, Arifiye'li hemşehrilerim adına çok çok teşekkür ediyorum." dedi.